Kámen, který hřeje!

Teplo jako od sluníčka po celý rok? ano... 

Přírodní topné kamenné panely zatím u nás nejsou příliš známé a rozšířené. A to je velká škoda. Protože se jedná o krásné designové objekty, které však zároveň plní funkci plnohodnotného vytápěcího systému.

 

Topné panely z přírodního lámaného kamene zatím u nás nejsou příliš známé a rozšířené. A to je velká škoda. Protože se jedná o krásné designové objekty, které však zároveň plní funkci plnohodnotného vytápěcího systému.

Topení z přírodního kamene má řadu předností. Poskytuje přirozené sálavé teplo – jako od sluníčka – a prohřívá stěny místnosti a všechny předměty v ní. Teplota v pokoji je rovnoměrně rozložená, a proto není velký rozdíl mezi teplotou u stropu a u země. Kromě toho při tomto způsobu vytápění nedochází k cirkulaci vzduchu, tím pádem ani k víření částic prachu, pylu či různých bakterií, jako při použití klasických radiátorů nebo topidel na tuhá paliva. Navíc díky teplejším stěnám a chladnějšímu vzduchu nedochází ke srážení vlhkosti na zdech, čímž se eliminuje vznik plísní. To vše ocení zejména alergici nebo lidé náchylní na onemocnění horních cest dýchacích.


www.gemetherm.cz